آیا باید قبل فروش خانه، آن را رنگ کنیم؟

همیشه این سوال در ذهن اکثر مالکان قدیمی وجود دارد که آیا حتما باید قبل از فروش خانه، دیوارهای آن را رنگ کرد؟ این مساله چه تاثیری می تواند بر روی قیمت خانه داشته باشد؟ آیا المان های دیگر مهم نمی باشند؟ درست است که از قدیم گفته اند عقل مردم در چشمشان است اما امروزه افراد دیگر آگاه تر از گذشته شده است و قبل از خرید خانه، به غیر از دیوارهای تازه رنگ شده، به مسائل دیگر مانند لوله کشی، آسانسور، طبقه و غیره نگاه می کنند و حتی بارها مشاهده شده است که شخصی هزینه هنگفتی را بابت نقاشی ساختمان خود متحمل شده است، اما به دلیل اینکه از بازسازی دیگر قسمت ها غافل بوده، نتوانسته خانه خود را به قیمت مناسب به فروش برساند.

در اینجا دو نکته وجود دارد. اگر شما صاحب یک بنگاه املاک باشید، مسلما خانه هایی را که به تازگی رنگ شده اند را بهتر می توانید بفروشید و با کمی زبان بازی می توانید عیب های دیگر را بپوشانید. ولی اگر مالک باشید، چون تجربه فروش ندارید، حتی با رنگ کردن تازه ساختمان هم نمی توانید آن را بفروشید. ولی خب مهمترین عامل در فروش رفتن سریع ساختمان، رنگ تازه و بازسازی آن است. توصیه می کنیم که حتما در کنار رنگ کردن ساختمان خود، حتما به بازسازی دیگر قسمت های ساختمان بپردازید، چون علاوه بر راحت بفروش رفتن، قیمت آن ها بیشتر خواهد شد.

اما در اینجا یک سوال بیان می شود که چه قسمت هایی را در منزل باید رنگ کنیم. نکات زیر را باید در رنگ کردن قسمت های منزل که باعث دادن جلوه زیبا در آن ها می شود، عبارتند از:

قسمت بیرونی

قسمت های بیرونی، اولین مکانی است که توسط هر خریداری مورد توجه قرار می گیرد. اگر ظاهر بیرونی شما کثیف یا نامناسب باشد ( ممکن است رنگ آن ها مناسب نباشد یا ابزارهایی که بیرون قرار داده اید باعث دادن جلوه نازیبا به ساختمان شما شود) نه تنها در ذوق مشتری می زند بلکه حاضر به دیدن نمای داخلی ساختمان هم نخواهد شد. پس اول از همه به نمای بیرونی توجه کنید. بعضی اوقات با یک شستن ساده می توانید تغییر قابل ملاحظه ای را ایجاد کنید.

شستن قسمت هایی که زیاد قابل دید نیستند

خیلی از قسمت های داخلی قابل دید نیستند و حتی رنگ کردن آن ها نه تنها تاثیر در زیبایی ندارد بلکه شما را متحمل هزینه اضافه می کند. بهترین کار شستن آن ها می باشد. البته شاید وقتی قابل دید نیستند چرا باید بشوریم، جواب سوال این است: هر مکان کثیف وقتی در کنار مکان های تمیز دیگر قرار گیرد، توجه بیشتری را می تواند جلب کند. حتی با شستن ساده آن ها یا دستمال کشیدن برروی آن ها می تواند باعث تمیزی آن ها شود.

حمام، سرویس بهداشتی و آشپزخانه

حمام، سرویس بهداشتی و آشپزخانه از اولین مکان هایی می باشند که خریدار به بررسی آن ها می پردازد. تمیز کردن سنگ دستشویی، وان حمام، دیوارها، کف ها، شیرها و غیره نیز از اولین اولویت هایی است که باید در حین بازسازیساختمان به آن ها پرداخته شود. کثیف بودن و جرم داشتن آن ها باعث جلوه زشتی به ساختمان می شود و این حس را به مشتری القا می کند که باید هزینه ای را بابت تعمیرات آن ها بپردازد.

آشپزخانه هم دیگر مکانی است که باید تمیز باشد. اکثرا دیوارهای آشپزخانه ها کاشی یا سرامیک است و تمیز بودن آن ها خیلی مهم است. حتی با یک دستمال ساده و آب می توان این دیواره ها کاملا تمیز کرد.

رنگ کردن کابینت ها

کابینت ها از جمله مواردی هستند که مشتری در هنگام خرید به بررسی سالم بودن ظاهر و عملکرد آن ها می پردازد. اگر ظاهر آن ها رنگ رو رفته باشد و نیاز به رنگ کردن مجدد یا تعویض آن ها باشد، سریعا اقدام به تعمیر اساسی آن ها بکنید. در نظر داشته باشید که بهتر است رنگ کابینت ها تا حدی متناسب با رنگ دیوار باشید که در حال انجام آن هستید.

پس همانطور که تا بیان شد، رنگ کردن ساختمان نه تنها می تواند باعث دادن جلوه زیبا در هنگام خرید شود، بلکه تاثیر مثبتی بر قیمت خانه شما داشته باشد. استفاده از رنگ های طبیعی و عام جذاب تر است و می تواند هر مشتری را به سمت خود جلب نماید.

تماس با ما

  • آدرس : تهران، فلکه سوم تهرانپارس، انتهای 196 شرقی، بین 137 و 135 ، کوچه 200 شرقی، پلاک 5

    تلفن آقای جهاندیده: 09195182317

    ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

خبرنامه