آیا بتونه کاری در نقاشی لازم است؟

بتونه کاری در نقاشی همیشه یکی از چالش و سوال انگیزترین مساله بین افراد بوده است. پاسخ هایی که برای مساله تا به حال داده شده است بیشتر براساس ذهنیت بوده است تا اینکه واقعیت باشد. بتونه کاری به عنوان تلاش اضافه در نظر گرفته می شود که این خود نظرات موافق و مخالف خود را دارد. در واقع از بتونه کاری برای اتمام کار نقاشی ساختمان استفاده می شود.

در این مقاله آموزشی قصد داریم که در خصوص بتونه کاری و اینکه چه زمانی باید از آن استفاده کنید و اینکه چه زمانی نباید به کار ببرید را بیان کنیم.

چه زمانی شما به بتونه کاری نیاز دارید:

در شرایط زیر شما به بتونه کاری نیاز دارید. این شرایط متوق القول اکثر نقاشان و متخصصان این حرفه است. شرط اول هنگامی است که سطح شما چوب باشد، زیرا چوب ها یا تیغه های تازه های نصب شده دارای منفذهای بسیاری می باشند و همچنین چوب های خشک و نو هم دارای چنین منفذهایی می باشند که باید با بتونه کاری این جلوی این منفذها را بگیرید.

شرط دوم هنگامی است که تیغه ها با یک یک لایه نازک پوشانده شده است، برای اینکه این لایه های نازک از نظر استحکام و کیفیت در کار خیلی مناسب نیستند و از این رو باید با بتونه کاری، ایرادات آن ها را رفع نمود. شرط سوم هنگامی است که لایه قبلی خیلی براق است. لایه های براق به خوبی نمی توانند رنگ برروی خود نگه دارند و از این رو مقدار بتونه کاری می تواند باعث محکمتر شدن رنگ برروی دیوار شود.

شرط چهارم هنگامی است که شما قصد دارید، رنگ تیره را به روشن تغییر دهید. بارها و بارها بیان شده است که استفاده از رنگ های روشن را برروی رنگ های تیره اجتناب کنید، زیرا علاوه بر گران بودن هیچ جلوه بصری خوبی نیز ایجاد نمی کند. شرط پنجم که آخرین شرط می باشد، زمانی است که شما دچار تردید می باشید. اگر اولین بارتان است که اقدام به نقاشی کردن ساختمان خود می کنید، مطمئن باشید که حتما اشتباهاتی را انجام می دهید. ولی اگر تا حدودی مطمئن هستید و در این خصوص مطالعاتی داشته اید، بهتر است که از بتونه کاری برای اینکار استفاده کنید.

چه زمانی نیاز نیست که از بتونه کاری استفاده کنید

همیشه هم لازم نیست که از بتونه کاری استفاده کنید. همانطور که گفتید این مساله یک چالش اساسی بین افراد بوده است و افراد برسر این مساله دارای بحث های زیادی می باشند. شرایطی که شما نیاز به بتونه کاری ندارید، عبارتند از:

·  دیوارها تمیز می باشند

از بتونه کاری برای بهتر کردن نقاشی ساختمان استفاده می شوند پس هنگامی که دیوارها کاملا تمیز می باشند دیگر نیازی به بتونه کاری نمی باشد.

·  پوشش جدید با پوشش قبلی مطابقت دارد

یکی از دلایل بتونه کاری، تنظیم مجدد رنگ جدید است تا آن را حرفه ای و روشن تر نشان دهد. اگر رنگ قبلی هنوز جدید و نو است، دیگر نیازی به بتونه کاری مجدد نمی باشد. در واقع یک نوع خرج اضافه تلقی می شود.

·  بتونه کاری مانع نقاشی کردن شود

این را می توان یکی از دلایل اصلی بتونه نکردن و مخالفت های این مساله دانست. در واقع بیشتر مخالفان ادعا می کنند که بتونه علاوه بر رنگ، باعث آسیب رساندن دیوار ساختمان نیز می شوند. اگر رنگ اصلی شما مناسب است و همچنین دو شرط بالا را دارد دیگر نیازی به انجام بتونه کاری نمی باشد.

در آخر توصیه می کنیم، چون شما برای بار اولتان است که از قصد نقاشی ساختمان خود را دارید، حتما با یک نقاش در این خصوص مشورت کنید و یا حتی اصلا کار نقاشی ساختمان خود را به یک شخص ماهر بسپارید. هرچه شروع با کیفیتی داشته باشید، دیگرلازم نیست که اقدام به خرج اضافی برای تعمیر مجدد کنید.

تماس با ما

  • آدرس : تهران، فلکه سوم تهرانپارس، انتهای 196 شرقی، بین 137 و 135 ، کوچه 200 شرقی، پلاک 5

    تلفن آقای جهاندیده: 09195182317

    ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

خبرنامه