5 اشتباهی که افرادی که در انتخاب رنگ ساختمان خود می کنند

 

انتخاب رنگ ساختمان یکی از قوانینی است که به خوبی رعایت نمی شود. این مساله می تواند دلایل مختلفی داشته باشد ولی اولین نکته آن، عدم آگاهی و شناخت افراد درباره انتخاب رنگ ساختمان است. دلیل دیگر آن می توان معانی و تفسیرهای متعددی است که در مورد رنگ ها نوشته می شود. متاسفانه بعضی از تفسیرها اینقدر باهم فاصله دارند که تمایز دقیق آن ها از یکدیگر بسیار سخت است.

در ادامه این مقاله قصد داریم که 5 اشتباهی که اکثر افراد در هنگام انتخاب رنگ ساختمان مرتکب می شوند را بیان کنیم. انتخاب های اشتباهی که بعضی اوقات به قیمت کاهش ارزش منزل می انجامد. برای همین است که توصیه می شود قبل از نقاشی ساختمان که حتما از قبل با متخصص در این زمینه به مشورت بپردازید.

5 اشتباه انتخاب رنگ ساختمان

1. رنگ ساختمان خود را اول از همه انتخاب کنید

متاسفانه بیشتر افراد در هنگام انتخاب رنگ ساختمان، کاملا احساسی عمل می کنند. مثلا اکثرا برای اتاق دخترشان، رنگ صورتی را انتخاب می کنند، در حالی که ممکن است به دیگر بخش های ساختمان هیچ گونه تناسبی نداشته باشد. حتما قبل از انتخاب رنگ ساختمان، اول از همه تمامی وسایل ساختمان خود رادر نظر بگیرید مانند کمدها، کابینت، قالی و فرش ها و غیره. از رنگی برای دیوارهای ساختمان خود استفاده کنید که با این ها در تناسب باشد. همچنین برای رنگ نمای بیرون ساختمان، باید بافت محله خود و دیگر ساختمان ها را بررسی کنید. شاید بعضی از افراد فکر کنند که این یک محدودیت ایجاد می کند ولی در واقع این تناسب باعث زیباتر شدن جلوه ساختمانتان می گردد.

2. انتخاب رنگ بسیار روشن یا بسیار تیره

انتخاب رنگ های روشن برای بعضی از قسمت های ساختمان یا دیوار، می تواند باعث زیباتر شدن نمای داخلی ساختمان شود و یک طرح بصری فوق العاده ای را برروی دیوار ایجاد نماید. اما نقاشی کردن کل دیوار با یک رنگ روشن، نه تنها زیبا نیست بلکه بیشتر تو ذوق افراد می زند. در انتخاب رنگ ساختمان به این موضوع باید بسیار دقت کنید. انتخاب رنگ روشن بیشتر باعث بی روح شدن ساختمان و رنگ های تیره باعث یک حالت غم زدگی در ساختمان می شود.

3. کل خانه را در نظر نگیرید

همانطور که در مورد اول بیان کردیم، رنگی را باید انتخاب کنید که با دیگر وسائل ساختمان در تناسب باشد. در واقع در هنگام انتخاب رنگ ساختمان باید تمامی مکان و کل منزل خود را، چه نمای درونی و بیرونی را کاملا در نظر بگیرید. اتاق خواب ها، پذیرایی، آشپزخانه، تراس و راهروها از قسمت هایی هستند که باید از نظر رنگ با هم تناسب داشته باشند. البته کانتراست رنگ خوب است که در بعضی از قسمت ها رعایت شود اما به قیمت از بین رفتن زحمت نقاشی ساختمانتان. نمای بیرونی هم فراموش نکنید، البته اگر در آپارتمان زندگی می کنید، تغییر رنگ بیرون دست شما نیست ولی می توانید حداقل آن را با آب ساده تمیز کنید.

4. احساسات را نادیده بگیرید

درست است که در اول این مقاله بیان کردیم که اکثر افراد به صورت کاملا احساسی، اقدام به انتخاب رنگ ساختمان خود می کنند ولی مطمئنا اول از همه باید طبع روحی خود را در نظر بگیرید. انتخاب رنگ ساختمان نباید صرفا براساس احساسات کلی افراد باشد. هر کسی دارای طبعی خاص است و برای هر طبعی دستورات روانشناسی خاصی نوشته شده است. یکی از این دستورات یا در واقع همان احساس آن ها، رنگ است. بعضی از افراد تمایل به رنگ های تند دارند، بعضی دیگر روشن، بعضی تیره و بعضی ها که کلهم خنثی هستند و هر رنگی را می پسندند و در واقع سخت گیر نیستند و براساس عرف جامعه اقدام به انتخاب رنگ ساختمان خود می کنند. پس حتما طبع غالب افراد منزل خود را در نظر بگیرید البته به شرطی بعدا در هنگام فروش به مشکل برنخورید.

5. روش های به روز با نادیده بگیرید

در انتخاب رنگ ساختمان هرروز تکنیک ها و روش های به روزی وارد می شود. لازم است که در هنگام انتخاب، حتما این روش ها را در نظر بگیرید. لازم نیست که به صورت تخصصی این تکنیک ها را دنبال کنید بلکه با یک مطالعه ساده در اینترنت می توانید با آن ها در حد نیاز خود آشنا شوید و رنگ مناسب ساختمان خود را انتخاب کنید.

 

 

تماس با ما

  • آدرس : تهران، فلکه سوم تهرانپارس، انتهای 196 شرقی، بین 137 و 135 ، کوچه 200 شرقی، پلاک 5

    تلفن آقای جهاندیده: 09195182317

    ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

خبرنامه