سه مرحله در تئوری رنگ کردن دیوار اتاق خواب

انتخاب رنگ اتاق ها به غیر اتاق خواب، آشپزخانه، پذیرایی و غیره معمولا زیاد پیچیده نیست و با یک تصمیم ساده می توان انتخاب کرد. اما اتاق خواب تنها مکانی هستند که حتما باید در انتخاب رنگ آن ها دقت کرد. استراحت کردن، تلویزیون دیدن، روزنامه خواندن و غیره معمولا در اتاق خواب اتفاق می افتد که البته بستگی به امکانات آنجا دارد. رنگ اتاق خواب زمانی اهمیت پیدا می کند که شما خدای نکرده مریض می شوید یا یک فرد دچار بیماری افسردگی در منزل خود دارید.

مقالات متعددی در خصوص نوع و چگونگی انتخاب رنگ برای اتاق خواب و دیگر مکان ها نوشته شده است ولی ما در این مقاله می خواهیم با سه مرحله به شما نحوه انتخاب رنگ اتاق خواب را بیان کنیم. این در واقع یکی از مهمترین پروژه نقاشی ساختمان است.

سه گام برای انتخاب رنگ اتاق خواب

1. هر رنگی که در نظر داشته باشید، خوب است اما نوع آن را در نظر داشته باشید

حتما تا به حال فیلم های متعددی را دیده اید که رنگ اتاق خواب آن ها اکثر سفید یا طلایی و روشن است و اگر هم تیره به کار برده اند، یک ترکیب خیلی ماهرانه ای برای آن استفاده کرده اند. یک نکته ای که باید در نظر داشته باشید، اتاق خواب محل استراحت است پس باید از رنگی استفاده کنید که به شما حس آرامش را تلقین کند. رنگ هایی مانند مشکی و تیره هیچگاه نمی تواند حس آرامش به افراد تلقین کند بلکه بیشتر آن ها را افسرده تر می کند. استفاده از رنگ های روشن علاوه بر ایجاد آرامش، باعث تلقین حس آزادگی در افراد می شود. نکته دیگر سعی کنید از رنگ های ساده استفاده کنید، هر چه ساده تر باشد بهتر است و همچنین از ترکیب هایی استفاده کنید که با هم تناسب دارند.

2. از رنگ های طبیعی و خنثی استفاده کنید

در روش قبلی گفتیم که در انتخاب رنگ خود دقت کنید و از رنگ های تیره به هیچ وجه استفاده نکنید. یکی از بهترین نوع رنگ ها که استفاده میشود، رنگ های طبیعی است یعنی رنگی که مشابه آن در طبیعت وجود دارد برای مثال سفید برفی که البته سفید برفی خالص هم توصیه نمی شود بلکه بهتر است کمی تمایل به نباتی داشته باشد. رنگ دیگر آبی است. آبی یک نوع حس آرامش را به کاربران تلقین می کند. فقط دقت کنید که از رنگ های آبی خیلی روشن یا خیلی تیره که مانند سرمه ای هیچگاه استفاده کنید. همانطور که بیان کردیم، رنگ باید یک حس آرامش را به افراد تلقین کند. قهوه ای و سبز دیگر رنگ هایی هستند که طرفداران بیشتری برای استفاده در اتاق خواب ها دارند. فقط باید دقت کنید که از به هیچ از نسخه تیره آن ها استفاده نکنید.

3. خیلی براق نکنید

براق بودن یا نبودن؟ مساله این است. در واقع همیشه بین این مساله اختلافات زیادی بین افراد بوده است. رنگ های براق یا نیمه براق برای مکان هایی نیاز است دیوارهای آن ها به خاطر وجود گردوخاک همیشه تمیز شود یا رطوبت بالایی در آنجا وجود دارد، استفاده می شود.برای همین از رنگ های نیمه براق بیشتر در اتاق کودکان که ممکن است دیوار را کثیف کنند یا سرویس های بهداشتی یا مناطق کویری استفاده می شود. نکته دیگر که باعث منفی شدن رنگ براق می شود، انعکاس کردن نور است. انعکاس نور در رنگ های خیلی براق بیشتر است و این می تواند باعث اذیت افراد می شود البته همانطور که گفتیم این رنگ ها بیشتر در سرویس های بهداشتی استفاده می شود ولی مناسب فضایی که برای استراحت است، اصلا توصیه نمی شود.

تماس با ما

  • آدرس : تهران، فلکه سوم تهرانپارس، انتهای 196 شرقی، بین 137 و 135 ، کوچه 200 شرقی، پلاک 5

    تلفن آقای جهاندیده: 09195182317

    ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

خبرنامه