چه مکان هایی در منزل را باید ماهانه تمیز کرد؟

تمیزکردن خانه همانطور که می تواند کاری سخت و وقت باشد، اما وقتی نتیجه آن را مشاهده می کنید، احساس رضایت بیشتری می کنید و در واقع می توان گفت که خستگی از را دورن خود دور کرده اید. در نظر داشته باشید که بازسازی ساختمان فقط تعمیرات نیست، بلکه همین تمیز کردن سطوح از گردوخاک هم جز این پروژه قرار می گیرد. در ادامه این

مکان هایی تمیزشونده به صورت ماهانه

1. پنکه سقفی

پنکه سقفی اصولا در نیمه اول هر ماه استفاده می شوند و در نیمه دوم هیچ کاربردی ندارند. در بعضی از مکان ها هم که به دلیل جنبه تزئینی که دارند، اصلا استفاده نمی شود. چه استفاده شود و نشود، روی پنکه سقفی همیشه خاک قرار میگیرد، حالا ممکن است کم یا زیاد. پس باید به صورت ماهانه با یک دستمال، اقدام به تمیز کردن روی آن کنید.

2. تمیزکردن لامپ ها

لامپ ها از مواردی هستند که کمتر به آن ها از نظر خاک توجه می شود. کافی است که هر دو هفته یکبار روی لامپ ها را لمس کنید، آنوقت متوجه میزان گردوخاک موجود در منطقه خود می شوید. لامپ ها و قاب های آن های لازم است که هر ماه تمیز شوند.

3. درز و شکافها را تنظیم کنید

درزو شکاف ها شاید کمتر مورد دید قرار بگیرند و اما خاک موجود در آن ها می تواند باعث انباشته شدن هر گونه موجود یا کثیفی های بیشتری شود و بهتر است که از انباشه شدن هرگونه کثیفی اضافه دیگری در این مکان ها خودداری کنید. یکی از بهترین ابزارها برای تمیز کردن این بخش ها، استفاده از جاروبرقی با سریهای مخصوص است.

4. دیوارها

بین اینکه دیوارها هرچند وقت یک بار تمیز شود، همیشه اختلاف بوده است. بعضی از افراد که این کار را خیلی سخت می دانند، نزدیک های عید اقدام به انجام این کار می کنند ولی بعضی دیگر هر ماه با جاروبرقی یا دستمال، دیوار منزل خود را تمیز می کنند. البته بهترین روش همان جاروبرقی است که حداقل خاک موجود برروی آن را برطرف کنید.

5. اسباب و وسائل خانه

تمیزکردن این سطوح بستگی به موقعیت منزل شما دارد. منازلی که در مناطق خاکی قرار دارند، لازم است که هرروز اقدام به تمیز کردن سطوح کنند و منازلی که در محیط های مرطوب مانند شمال کشور قرار دارند، هر چند روز یکبار این کار می کنند ولی لازم است که دیگر حداکثر اگر بخواهید طولانیش کنید، هر ماه یک بار اقدام به تمیز کردن منزل خود کنید.

6. تمیز کردن پنجره ها

بیشترهای مکان های اداری اصولا هرهفته پنجره های سازمان خود را توسط یک شرکت پیمانکار تمیز می کنند. در منازل، این مساله باز هم بستگی به محل زندگی شما دارد، ممکن است هرروز لازم باشد و ممکن است سالی یک بار. خاک هایی که برروی سطوح منزل قرار می گیرد، مطمئن باشید که برروی پنجره هم وجود دارد، پس در کنار سطوح، پنجره های منزل خود را حتما تمیز کنید.

7. فیلترها را تمیز کنید

لازم نیست که فیلتر ها عوض کنید، بلکه شستن آن ها کافی است. البته بعضی از افراد سالانه فیلتر هوا که حالا بیشتر فیلتر هود است را تمیز می کنند. در نظر داشته باشید، فیلترهای هوا یکی از بهترین مکان ها برای جذب چربی و هرگونه کثیفی هستند.

تماس با ما

  • آدرس : تهران، فلکه سوم تهرانپارس، انتهای 196 شرقی، بین 137 و 135 ، کوچه 200 شرقی، پلاک 5

    تلفن آقای جهاندیده: 09195182317

    ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

خبرنامه