چگونه گردوخاک را از دیوار وسقف پاک کنیم؟

آماده سازی برای تمیز کردن سطوح دیوار و سقف

قبل از اینکه تمیز کردن سطوح دیوار و سقف را شروع کنید، باید هرگونه اقلام تزئینی و عکس را از روی دیوار وسقف بردارید. بسیاری از این اقلام نیز به خاک وجود خاک برروی آن ها کثیف شده اند و مکان آن ها روی دیوار باقی مانده است که ممکن است خاک باشد که اول باید آن ها تمیز شوند. ابزاربعدی، این است که هر گونه گیره ای که قابلیت جابجایی دارد را برداشت. در آخر باید آشغال هایی که برروی دیوار باقی مانده و خشک شده اند را با احتیاط برطرف نمود. دقت کنید که تمامی این موارد باید با احتیاط و دقت کامل انجام شود تا هیچگونه آسیبی به دیوار نرسد. اگر هم می خواهید تا هیچگونه گردوخاکی برروی دیگر وسایل موجود برروی خانه قرار نگیرد، می توانید برروی آن ها پارچه یا ملحفه ای قرار دهید و بعد از اینکه کارتان تمام شد، می توانید ملحفه ها را کاملا بشورید. دقت کنید که این موارد از مراحل بازسازی ساختمان می باشد.

پاک کردن گردوخاک با جاروبرقی

یکی از بهترین ابزارها برای پاک کردن گردوخاک از دیوار و مخصوصا سقف که بلند است، استفاده از جاروبرقی است. سرهای جاروبرقی به دلیل اینکه مکش بالای دستگاه به راحتی می تواند هرگونه کثیفی و آشغال را از روی دیوار و سقف پاک نماید. از جاروبرقی به دلیل دسته بلندی که دارد، به راحتی می توان برای سقف و همچنین بالای دیوار که دست افراد اغلب به آنجا نمی رسد، استفاده کرد. هدف شما از این کار، پاک کردن هر گونه خاک از روی سطوح برای ماندگاری و طول عمر بیشتر رنگ ها می باشد.

شکاف ها را فراموش نکنید

در جاروبرقی ها، سر های وجود دارد که از آن ها برای پاک کردن گردوخاک درز و شکاف ها استفاده می شود. اگر درز و شکاف های شما به شدت کثیف و خاکی می باشند، حتما باید اقدام به تمیز کردن و شستن آن ها کنید که یکی از بهترین ابزارها همین استفاده از جاروبرقی است.

هرچند وقت یکبار باید اقدام به تمیز کردن دیوار و سقف کنیم

اصولا نزدیک های عید، خانواده ها اقدام به تمیز کردن دیوار و سقف های خود با دستمال و آب می کنند. اما اگر اصولی بخواهیم صحبت کنیم، در سال لازم است که سه یا چهاربار دیوار و سقف خانه خود را جاروبرقی بکشیم. اگر قبلا اقدام به نصب کاغذ دیواری کرده باشید، لازم است که این کار را به صورت ماهانه انجام دهید. دقت کنید که اگر قصد هم دارید سالی یک بار اقدام به تمیزکردن این سطوح کنید، حتما ماهانه یا حداقل هرچندماه یکبار، درزها وشکاف ها تمیز کنید.

ابزارهایی که باید استفاده شود

بهترین ابزار برای تمیز کردن دیوار وسقف، استفاده از جاروبرقی با سر مخصوص است. اگر هم جاروبرقی در دسترستان نیست، می توانید از تی استفاده کنید یا هر ابزاری که دارای دسته بلند و یک دستمال برروی آن است. این ابزارها، معمولی ترین ابزار برای پاک کردن گردوخاک از روی دیوار و سقف ها می باشند و هرکسی با توجه به شرایط و ابزارهای در دسترسی که دارد، می تواند از آن استفاده کند و سطوح مورد نظر خود را تمیز کند.

پنکه سقفی را فراموش نکنید

دیگر محدوده ای که نباید تمیزکردن آن را فراموش کنیم، پنکه سقفی است. پنکه سقفی هرچند که امروزه دیگر کمتر مورد استفاده قرار می گیرد اما هنوز در خیلی از مکان ها از این وسیله برای خنک کردن و تغییرآب وهوای محیط داخل استفاده می کنند. در زمستان، از این وسیله به هیچ وجه استفاده نمی شود، همچنین بعضی از این پنکه جنبه تزئینی دارند و کاربردی ندارند و از این رو بهترین مکان برای نشستن گردوخاک هستند. حتما قبل از استفاده آن ها را با دستمال یا جاروبرقی کاملا تمیز کنید، زیرا در صورت تمیز نکردن، ممکن است به جای هوا، گردوخاکی که از روی در سراسر محیط پخش می شود را بخورید.

تماس با ما

  • آدرس : تهران، فلکه سوم تهرانپارس، انتهای 196 شرقی، بین 137 و 135 ، کوچه 200 شرقی، پلاک 5

    تلفن آقای جهاندیده: 09195182317

    ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

خبرنامه