اصول پایه رنگ کردن چهارچوب پنجره چیست؟

شاید در دید اول، رنگ کردن چهارچوب پنجره کار آسانی باشد برای اینکه فضای خیلی کمتری نسبت به بقیه فضاهای منزل می گیرد اما بهتر است بدانید که رنگ کردن چهارچوب همانقدر که کم است، ولی نیاز به توجه بسیار زیادی دارد. پنجره ها و درب ها نسبت به بقیه مکان بیشتر درمعرض استفاده افراد قرار می گیرند و همیشه نیازمند تمیز کردن آن ها می باشیم. کثیفی ها، ماندن مکان های انگشت افراد و غیره از مشکلاتی که هر فردی در خانه با آن مواجه است.

نقاشی چهارچوب درب و پنجره چیست؟

گاهی اوقات، بعضی از شرکت های تولیدکننده رنگ، رنگ های مخصوص چهارچوب را در بازار عرضه می کنند اما این مساله همیشه اتفاق نمی افتد. یکی از دلایلش این است که، رنگ های چهارچوب مانند رنگ سقف نیازمند فرمول تولید خاصی است که بیشتر شرکت ها به دلیل هزینه بالای تولیدی که دارد، از انجام آن سرباز می زنند. تنها دلیلی که بعضی از رنگ ها لیبل " رنگ مخصوص چهارچوب" به آن ها می خورد، فقط کمک به مشتریان برای شناسایی رنگ صحیح است و البته اگر واقعا برای این قسمت تولید شود.

رنگ های مخصوص چهارچوب در دسته رنگ های نمای داخلی قرار می گیرند. در لیبل برچسبی روی این قوطی های رنگ، بیشتراین جمله بیان می شود که این رنگ مخصوص استفاده برای پنجره، درب، کابینت وغیره است و به راحتی لکه های موجود برروی آن ها از بین می برد.

ویژگی های رنگ چهارچوب چیست؟

1. در هنگام رنگ کردن، هیچ گونه خطی از رنگ ها روی بدنه نمی ماند البته این ویژگی در بیشتر رنگ ها مشترک است ولی به دلیل فرمول خاص آن، یک ویژگی برتر در نقاشی ساختمان مخصوصا چهارچوب در نظر گرفته می شود.

2. به دلیل فرمول و ساختار خاصی در تولید آن به کار رفته است، صیقل و جلا دادن آن نسبت به بقیه رنگ ها بیشتر است.

3. افتادگی و به اصلاح شل شدن رنگ در این نوع رنگ های مخصوص وجود ندارد و در واقع می توان به خاطر ساختار خاص آن کنترل شده است.

4. چهارچوب های پنجره برای اینکه بیشتر در معرض آفتاب قرار دارند، برای همین باید از رنگ های مخصوصی استفاده شود که نور خورشید آسیبی به آن ها وارد نکند. فرمولی که در ساخت این نوع رنگ ها به کار رفته است، مانع از بین رفتن رنگ ها می شود.

انواع رنگ های مورد استفاده برای نقاشی چهارچوب

رنگ های مورد استفاده برای نقاشی چهارچوب در دو نوع روغنی و لاتکس وجود دارد. هر کدام از این رنگ ها دارای خصوصیات و ویژگی های مخصوص به خود هستند که بهتر است قبل از استفاده، حتما با یک نقاش حرفه ای برای انتخاب نوع مناسب آن مشورت کنید.

برندهای معروف دنیا برای نقاشی چهارچوب

برندهای زیادی در دنیا وجود دارند که مناسب استفاده برای رنگ کردن چهارچوب های پنجره و غیره می باشند اما متاسفانه بعضی از برندهای متفرقه، رنگ های مناسب مکان های دیگر را به اسم رنگ برای چهارچوب به فروش میرسانند. پس حتما در هنگام خرید دقت کنید تا از برندهایی خرید نمایید که دارای اعتباری در خصوص کیفیت و ارزش قائل شدن به مشتریان خود هستند. چند برند معروف تولیدکننده رنگ های مخصوص چهارچوب عبارتند از:

1. Behr

2. Benjamin Moore

3. Dutch boy

4. Glidden

5. Olympic

6. Sherwin-williams

7. Valspar

هرکدام از این رنگ ها دارای خصوصیات مخصوص به خود هستند اما حداقل نیمه شفاف بودن در همه آن ها رعایت شده است، البته بعضی از آن ها باعث شفافیت کامل می شوند. همچنین نوع رنگی که در فرمول ساخت اینها به کار رفته است از نظر کیفیت با دیگر رنگ های موجود دنیا به هیچ وجه قابل قیاس نیست.

تماس با ما

  • آدرس : تهران، فلکه سوم تهرانپارس، انتهای 196 شرقی، بین 137 و 135 ، کوچه 200 شرقی، پلاک 5

    تلفن آقای جهاندیده: 09195182317

    ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

خبرنامه